Eng

 

        Укр

 

 

      На головну

 

 

   

 Біографія

 Репертуар

 Фотографії

 Преса

 Аудіо

 Відео

 Контакти

 Facebook

 

 

Біографія

 

 

Андрій Ільків родом з міста Шумськ, що на Тернопільщині, з сім'ї музикантів.

 

З семи років Андрій почав навчатися гри на фортепіано, з десяти - на трубі. Професійну музичну освіту отримав в музичних училищах міст Рівного і Хмельницького у Андрія Кібіти та Романа Андросюка та в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського в класі заслуженого артиста України Олександра Чуприни.

 

Має багато перемог у національних та міжнародних професійних конкурсах та фестивалях. У складі брасс-квінтету Ukrainian brass отримав почесне звання "Перший талант світу" від Товариства любителів музики м.Тулуза, Франція, 1995.

 

Понад 15 років працює солістом Національного будинку органної та камерної музики України та художнім керівником і "першою трубою" ансамблю мідних духових "Київ-брасс".

 

Труба Андрія Ільківа звучала на відкритті відновлених Михайлівського Золотоверхого собору та Золотих воріт в Києві, форумах Корпусу Миру, дипломатичних прийомах президента України, благодійних акціях тощо.

 

Неодноразово А.Ільківа запрошували в симфонічний оркестр Національної опери України, де він грав першу трубу в провідних спектаклях ("Лускунчик", "Спляча красуня" Чайковського, "Фауст" Гуно та ін).

 

А.Ільків виступав перед слухачами Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Іспанії, Польщі, Сербії, Білорусії, Китаю в таких залах, як Куін Елізабет Холл в Лондоні, філармонії м.Бєлград, Палаці республіки та органному залі в м.Мінськ та ін.

 

Майже 10 років Андрій Ільків є солістом та лідером групи мідних духових всесвітньо відомого симфонічного оркестру "Філармонія Націй", заснованого Леонардом Бернстайном, п\к проф. Юстуса Франца. З цим колективом, який об'єднує музикантів-професіоналів з різних країн, Андрій Ільків виступав на таких відомих сценах як, Концерт-Хауз в Берліні, Концерт-Гебау в Амстердамі, Мюнхенська філармонія, Альта Опера у Франкфурті та ін., виконуючи Другий Бранденбурзький концерт Баха, концерти Генделя, Марчело, Телемана, Гайдна, Шостаковича.

 

А. Ільків грав провідні трубні соло в симфоніях Брукнера, Малєра, Чайковського, Шостаковича; творах Генделя, Баха, Равеля, Римського-Корсакова та багатьох інших.

 

Андрій Ільків працював з такими відомими диригентами як Юстус Франц, В'ячеслав Редя, Ігор Блажков, Джуліан Галант, Олександр Сладковський, Валерій Матюхін, Володимир Кожухар, Юрій Янко, Віктор Плоскіна, Святослав Литвиненко, Віктор Іконник, Роман Кофман, Ігор Андрієвський, Петро Товстуха та ін.

 

З 2000 А.Ільків співпрацює з компанією "Джаз-клуб" - офіційним представником корпорації YAMAHA в Україні.

 

За підтримки "Джаз-клубу" відбувалися концерти "Київ-брассу", присвячені Луїсу Армстронгу, Джоржу Гершвіну, Їсааку Дунаєвському; унікальні авторські проекти Андрія Ільківа "Її високість труба запрошує" та Вечір пам'яті Тимофія Докшицера; концерти "Київ-брасс" із трубачем легендарного "Canadian Brass" Фредом Міллсом.

 

Окрім виконавської діяльності Андрій Ільків проводить майстер-класи в багатьох містах України, Італії, Франції, Німеччини. Часто є членом жюрі Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

 

Понад вісім років на запрошення кафедри духових інструментів А.Ільків викладав клас труби та ансамблю у Національній музичній академії ім. П.І.Чайковського.

 

Андрій Ільків здійснив велику кількість фондових записів для Національної радіокомпанії України з фортепіано, камерним оркестром, оркестром народної і популярної музики, а також з квінтетом "Київ-брасс".

 

У серпні 2009 Андрію Ільківу присвоєно почесне звання заслуженого артиста України.